lesem-6-1

O LESEM

Lesem jsem založila v roce 2018, ale byl to proces, který se klubal pozvolna a dlouho před tím aniž bych o něm vůbec uvažovala. Měla jsem velké štěstí, že jsem mohla poznat Jitku Stivínovou, která mě fatálně ovlivnila. Jitka žila v údolí magické, historické, uprostřed lesů nacházející se zahrady Stivínka. Prožila jsem v zahradě každou volnou chvíli. Jitka mě naučila spoustu botanických souvislostí a moc se mi líbil její přístup. Společně jsme vázaly věnce, girlandy nebo jen povídaly o zahradě. 

Vztah k přírodě měl už můj pradědeček Albert, který ve 30. letech 20. století obhospodařoval velký kus půdy na samotě u obce Olešnice na Blanensku, kde žil.  Na samotě založil keřové sady a byl nadšeným botanikem. Některé stromy i keře zde stále stojí a hojně plodí. Tatínek na samotě vyrůstal a byl také velký zahradník.

Před revolucí koupil velký sad u lesa na jihovýchodním okraji Prahy. Na naší zahradě jsem pomáhala už jako malá holka a moc mě to bavilo.

V sezóně používám převážně místní rostliny ze své či babiččiny zahrady na Kolínsku, a také z českých  luk a hájů. Každoročně vybírám jarní cibuloviny a rozšířila jsem sbírku o další kultivary jiřin.

Na cestě Lesem jsem pozorovatelem a vážu květiny intuitivně. Vazbu květin propojuji s výšivkou, které se věnuji od dětství a nikdy jsem ji neopustila. 

Od jara do podzimu prodávám výpěstky a výšivky na trhu Heřmaňák na Praze 7. Budu se těšit na setkání

to jsem já, Kateřina

Ráda pro vás uvážu kytici, připravím aranžmá nebo vyzdobím prostor. Nejvíc mě baví vazba věnců, kterým se věnuji přes 20 let.

CO SI MŮŽETE ODNÉST

325E40F4-0844-43F9-B2AD-0CDC74FC4D99_1_105_c

Květiny

Květina se hodí vždycky. Domluvíme se na barvách, velikosti. Mohu Vám květiny dodávat pravidelně až na váš stůl. Samozřejmostí je přidat ke kytici vyšívanou pohlednici nebo vzkaz
383D9EF2-8F94-42C7-8845-282DC96F5334_1_105_c

Věnce

Má mnoho významů a mnoho podob. Někdo má raději suchou vazbu, jiný věnec z jehličnanů, další květinový. Ráda Vám doporučím vhodnou volbu. Smuteční, svatební, vítězný, adventní..., jarní. Nekonečný.
A2A502E9-21B8-40D3-924A-120C2B6768F4_1_105_c

Výšivky

Osobní výšivky přenesené na papír jako pohlednice. Vyšívané tašky , sáčky, vyšívané zástěry, které využívám na svých workshopech. Ubrusy, prostírky... Veškerá výšivka je má ruční práce.

WORKSHOPY

Ať se jedná o kurz výšivky, vazby věnců, vázání květin…

přeji si, aby lidé na mých kurzech našli smysl pro estetiku, kreativitu a vlastní rozvoj. Mým cílem je vytvořit mezičas, který je pohlcující, vroucí a naplněný. Těší mě společná květinová cesta. Baví mě se rozvíjet a vidět, jak se zdokonalujeme. A také mě baví objevovat říši rostlin, která nás na kurzech spojuje. 

Kurz se koná na zahradě ve  skleníku nebo v jeho blízkosti . Na každém kurzu vám je k dispozici materiál, pracovní pomůcky, občerstvení. Veškeré vaše vazby a výrobky si odnesete do svých domovů, kde vám budou připomínat čas, který jsme prožili. Většina květin lze usušit nebo vylisovat v oblíbené knize. 

Až je někde za pár let naleznete, vybaví se vám okamžik spojený s dotykem přírody. Tyhle okamžiky mám nejraději.

4480BBC9-2C61-4FE2-9E17-5FEAE4BFCE10

INDIVIDUÁLNÍ KURZY PRO FIRMY

Společně připravíme osnovu celého kurzu, který se uskuteční u nás ve skleníku anebo třeba ve vaší kanceláři, ateliéru, v parku…..

Záleží jen na nás jaký prostor vybereme. Květiny jsou krásné úplně všude.

GALERIE

TĚŠÍM SE NA VIDĚNOU

Obchod

Informace

Instagram

Obsah webu včetně fotek a textů je chráněn autorským právem a je výslovně zakázáno kopírovat obsah stránek lesem.info